23.8.10

Dovolená v DM 3/3

Pátek 20.8.
Protože bylo opravdu pěkně a slunéčko pálilo, vydali jsme se na výlet k přehradě Pastviny. Zde jsme si opět zapůjčili šlapadlo s klouzačkou, protože se Marťas chtěl klouzat do vody, ale málem mu na to nezbyl čas, protože mě skoro celou cestu k hrázi a zpět otravoval otázkami jako když mám hotel s nekonečnem pokojů a přijede autobus s nekonečnem lichých čísel a pak další s nekonečnem sudých čísel kam je ubytuju a když jsme se dohodli že se tam všechna vlezou i když všech je nekonečno, tak vytáhl podpásovku v podobě hosta číslo -1.

Sobota 21.8.
Dnes se konal Běh do vrchu který spočívá v tom, že velké množství lidí ve stanovený čas vyběhne od dolnomoravského obecního úřadu a zastaví se až na Králickém Sněžníku. Marťas se chtěl jít podívat na start, ale ten jsme tak trochu prošvihli, neb jsme ještě leželi v posteli. Ale to vůbec nevadilo, protože závod vedl kolem kostela a tak jsme běžcům mohli chvíli fandit z okna. Přijde mi neuvěřitelné, že nejrychlejší běžec byl v cíli za 00:56:46.21! Za tu dobu jsem se skoro nestihla ani nasnídat.
Náš dopolední a polední program spočíval v sekání trávy [já] a vyvracení pařezu [Marťas].
Odpoledne jsme se pak vydali na druhou akci která se konala v blízkém okolí a to Akce Cihelna 2010, při které jsme viděli boj četníků a pohraniční stráže s německými pašeráky zbraní a poté jak by to vypadalo, kdyby nebylo Mnichovské dohody [konkrétně německý útok na pěchotní srub K-S 14 U Cihelny a jeho úspěšná obrana]. No prostě paráda!

Neděle 22.8.
Megaúklid celého domu a odjezd domů.
Už jenom kvůli tomuto dni se nevyplatí jezdit jen ve dvou, protože fara je dost velká, víme?

7 komentářů:

 1. Baru dobry. Az na to vyvraceni parezu. Cetla jsem to jako "vyzvraceni" a hned jsem se lekla, co se vam prihodilo. Uz se mi zase ulevilo :o)
  Ten beh do vrchu prej byl nominacni na nejake mistrovstvi. Akorat se prej nepodarilo nikoho nominovat, protoze to vyhral nekdo uplne jiny, nez se cekalo. To sou teda veci! :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Veru, ty seš jak rádio Jerevan!
  Závod Iscarex - Králičák je závod v běhu do vrchu, je součást serálu a letos byl i kvalifikačním závodem na mistroství světa, který se bude konat ve Slovinsku.
  Vyhrál ho (jako vždycky) Robert Krupička, jenomže on z nějakýho důvodu nechce reprezentovat a jede místo toho na Jungfrau Marathon, takže reprezentovat pojedou ti běžci, co skončili na druhým až sedmým místě.

  OdpovědětVymazat
 3. Marťas, Ty bys teda v Jerevanu taky uspěl. To Tvoje "jako vždycky" je ve skutečnosti letos. Předtím běžel jen jednou v roce 2000 a byl druhý.

  OdpovědětVymazat
 4. Prosimtě za co bych Ti měla být vděčná když poskytuješ nepřesné informace a ještě s tím machruješ?

  OdpovědětVymazat
 5. Tady se tak krásně pozná, kdo je knihovnák a ověřuje si svoje zdroje! Já to mám samozřejmě z kdovíkolikáté ruky, takže sem tu za blba, ale co, rádio Jerevan je aspoň vtipný, když už ne důvěryhodný.

  OdpovědětVymazat
 6. Available with removable PVC movie to guard surface from scratches. If you do not see what you are be} looking for please contact Healthrite Cloud Nine Slippers H&H. We are happy to check for availability of further products.

  OdpovědětVymazat