3.1.09

Amazon.co.uk

Když už jsem tak zase u toho u nás nevycházejícího Akunina, tak jsem se koukla kolik by mě stálo opatřit si dvě knihy které nemám a které už vyšly v angličtině.
Existují nejméně dva způsoby a cenový rozdíl je neuvěřitelný.
1. Bookfayre
The State Counsellor 585,-
Pelagia And The Red Rooster 753,-
+ dejme tomu 100,- poštovné a balné
celkem: 1438,-

2. Amazon.co.uk
The State Counsellor £0.34
Pelagia And The Red Rooster £6.55
+ za obě knížky poštové a balné £5.5
celkem: £12.39, což je při akutálním kurzu 349,60 Kč

Ještě malé vysvětlení: na Amazonu je možné koupit použité i nové knihy z druhé ruky za opravdu minimální ceny, jak je ostatně vidět právě na příkladu Státního rady.

Pokud bych kupovala knihy nové a přímo "z obchodu", vypadal by výpočet takto:
The State Counsellor £9.09
Pelagia And The Red Rooster £10.49
+ za obě knížky poštové a balné £5.5
celkem: £25.08, což je při akutálním kurzu 707,66 Kč

Nákup na [pravděpodobně nejen britském] Amazonu má ovšem jednu velkou nevýhodu. Protože rozesílá zboží jen po Británii, potřebujete někoho, ke komu si knihy necháte poslat a on Vám je pak přiveze...nevíte o někom?

4 komentáře:

 1. Jeden Tvůj nejmenovaný kamarád (Popelka, milovník velbloudů,...) celkem často z Ostrovů jezdí... naposledy před Vánocemi, příště se vrací někdy v únoru.

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyby si potřebovala, tak ti můzu nejakou tu knížku od známých nechat preposlat. Ty tam máš snad aji nějakou rodinu, ne?

  OdpovědětVymazat
 3. to jo, ale ono to myslim stoji dost penez, takze to uz bych si to mohla rovnou koupit tady. myslela jsem nekoho kdo obcas lita sem. uz to mam domluvene pres Martase s jednim kamaradem.

  OdpovědětVymazat
 4. Ted jsem zjistila, ze z Amazonu posilaji zbozi i k nam do necivilizovane Evropy, a to konkretne knihy za £7/ks [do USA je to jen £6,94/ks]. Oproti £2,75 po Britanii rozdil, ale porad se to rozhodne vyplati.
  Cenik: www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=3149611

  OdpovědětVymazat