1.3.08

Kniha a Русские фильмы

1) Konečně, KONEČNĚ jsem dočetla tu hroznou knihu. Jednak mi celých 464 stran lezlo na nervy že překladatel to vzal zgruntu a překládal i vlastní jména, tudíž místo Juliena se všude vyskytoval Julián, a kromě toho mi nositel tohoto jména přišel dost pitomý, ale zároveň i zakomplexovaný a navzdory tomu všemu příliš cílevědomý. No prostě hrozná kombinace.

2) Karel objevil báječnou věc: obchod Ruský svět, kde mají ruskou vodku, конфеты, knihy, hudbu a! ruské filmy na DVD - region 2. Hned s mámou zakoupili celou sérii Ну, погоди!
Já jsem zakoupila jedno DVD které obsahuje filmy:
Слуга Государев [Sluha Gosudarev] [IMDB] [trailer] [web]
Всадник по имени Смерть [Jezdec jménem Smrt] [IMDB]
Сибирский цирюльник [Lazebník sibiřský] [IMDB] [něco jako trailer] [web]
Пушкин: Последняя дузль [Puškin: poslední souboj] [IMDB] [trailer]
Гибель империи [Pád říše] [IMDB] [něco jako trailer]

a hlavně:
Статский советник [Státní rada] [IMDB] [trailer] [web]
Турецкий гамбит [Turecký gambit] [IMDB] [trailer] [web]

a úplně nejhlavněji:
Азазель [Azazel] [IMDB] [něco jako trailer]

Vzhledem k tomu, že je, byť na oboustranném, DVD namačkáno 8 filmů a dvě minisérie [Gibel imperii a Azazel], tak kvalita veškerá žádná, titulky a dabing taky ne, ale s tím se počítá. Hlavní je, že už nemusím řešit grabování Azazela z Ruska.
Paráda :)

PS: Tu obrázkovou kompilaci tady mám hlavně proto, že jsem neměla co dělat a tato poznámka je tady především z toho důvodu, aby pod textem nebyla taková velká mezera.

10 komentářů:

 1. Anonymní10/3/08 00:47

  Ahoj, tak to je výborný, aspoň už si to můžeš přehrát ;-). Já jsem tuhle šířila slávu Borise Akunina po Plzni (tzn. pouštěla jsem kamarádce Státního radu) - doufam, že to taky někdy vyjde knižně...
  Lenka

  OdpovědětVymazat
 2. No tak byl v plánu Albatrosu na loňské léto...:)
  A líbil se jí ten film? Já teď praktikuju evangelizaci především prostřednictvím knih. Na Azazela v originále se Marťas se mnou nedíval, ale utrženou ruku z první a jediné knihy kterou četl si teda pustit nechal :)

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní29/3/08 00:20

  :-) Státní rada se líbil ;-) Shodly jsme se, že je škoda, že to nějak minulo naše kina... L.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní3/5/08 18:44

  Ahoj, asi už jdu pozdě se svojí troškou do mlýna :o), ale tuhle jsem objevil v Praze obchod Arbat, kde prodávají věci z Ruska, mimo jiné samozřejmě i knihy a filmy. Zvláště filmy se tam dají pořídit celkem levně - za 150,-Kč. A tak jsem si koupil, chybějící třetí film do sbírky - AZAZEL :o) Jo, málem bych zapomněl. Obchod se nachází na Bubenečské ulici a dá se nakupovat i přes internet na www.arbat.cz
  Pěkný den. Mira

  OdpovědětVymazat
 5. MIRA: no vida, jen doufam ze ty stranky jeste trochu vylepsi :), kazdopadne diky za tip. Jsou na tom Azazelovi nejake titulky?

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymní6/5/08 16:54

  Žádné titulky jsem nenašel, je to holt určené jen pro rusy :o( bohužel.
  Tak zatím tak.
  Fandorinovi zdar!
  Mira

  OdpovědětVymazat
 7. Ach škoda přeškoda. Ale když to člověk zná z knihy [nejednou přečtené], tak se to dá :)

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní7/5/08 17:37

  Moje řeč :o) Teď zkouším kombinaci filmu a knížky Státního rady. Jde to ale těžko a pomalu... :o(
  Jinak šířím osvětu v jižních čechách, ale zatím to četli jen otec, ségra a švára se teď chystá na Azazel. Otec je dokonce o něco dál než já, jelikož už přečetl Tajemství Zlatého Tolobasu, který jsem nedávno sehnal v Brně....
  Jsem rád, že jsem narazil na Tvůj Blog, že se mohu s někým podělit o Fandorinovské zážitky, navíc se zde dozvím spoustu novinek, co se této tématiky týče.
  Takže velký dík.
  Mira

  OdpovědětVymazat
 9. To bych v rustine teda nedala. Budu mit co delat i s temi anglickymi preklady, ale zas me to aspon donuti s tou anglictinu neco delat. Tolobas je dobry, ten jsem cetla uz dvakrat. Tajne doufam, ze u nas nekdy vyjde i pokracovani.

  OdpovědětVymazat
 10. Pariplay need to re-define iGaming with its range of slots and huge progressive jackpots. Relax has your entertainment covered with their 카지노게임 portfolio of award winning slots. From house mining adventures, to 1000's of Megaways, take a look at|try} their latest video games at MrQ.

  OdpovědětVymazat